İngilizce

İngilizceye Alışmak

İngilizce öğrenirken azmimizi sürekli en üst seviyede tutmalı ve işin devamlılık kısmına mutlaka çok önem vermeliyiz. Ancak hepimiz insanız ve maalesef her zaman en yüksek bilinçle yola devam edemiyoruz. Bazen moralimiz kötüleşiyor bazen ise elimizde olmayan şartlar, yolumuza engel teşkil edebiliyor. İşin bu kısmında aile üyelerimize dahi sorumluluklar düşebiliyor, bu yüzden mutlaka İngilizce öğrenme sürecinizi yakınlarınızla paylaşın ve onlardan yer yer destek alabileceğinizi belirtin. Arkadaşlarınızla ortak bir sosyal medya grubu açın ve ilginizi çeken konularda sadece İngilizce konuşun. Ama tabi bunu yapmaktan da acizim diyorsan işte sana sosyal gruplarla enerjini atabileceğin uygulama: Discord(Android)Discord(IOS) 

ve

2 Discord kanalı: Çilem Akar , Video Eğitim

Sosyal medyada sizin gibi İngilizce öğrenen bir sürü insan bulabileceğiniz gibi sadece ingilizce öğrenen değil işin öğretme kısmında da bulunan kullanıcılar bulabilirsiniz. İşte size önerilerimiz:

A) Youtube Kanalları

1-Video Eğitim-Haluk Tatar
2-Çilem Akar
3-Hüseyin Demirtaş ile İngilizce
4-Etkili Pratik İngilizce
5 -Fit Traveller (Konuşma için yararlıdır.)
6-Speak English With Vanessa
7-Learn English With TV Series

B) Telefon Uygulamaları

1-Voscreen
Voscreen(Android)
Voscreen(IOS)
2-Quizlet
Quizlet(Android)
Quizlet(IOS)
3-Duolingo
Duolingo(Android)
Duolingo(IOS)
4-YDS 6000 Kelime İngilizce Ezber
YDS 6000(Android)
YDS 6000(IOS)
5-Wakie
Wakie(Android)
Wakie(IOS)

C)İnternet Siteleri

1-VoA (İstediğiniz seviyede haber okuyabilirsiniz.)
2-BBC Learning English ( Herhangi bir bölümünde çalışabilirsiniz:Kelime,Dersler,Telaffuz vs.)
3-italki
4-Listen A Minute(Dinleme yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz)

D)Kitap Okuma

İngilizce öğrenirken seviyenize göre kitaplar alıp okumak ciddi anlamda katkı sağlar. Bu katkı ben kendim ingilizce öğrenirken beklediğimin de üstündeydi bu nedenle Penguin Readers gibi seviyenize göre ingilizce kitaplar çıkaran kaynaklar bulup kesin anlamda okumalısınız.
İngilizce multimedya kaynaklarımız bu şekildeydi. Lütfen götürebildiğiniz kadarını beraber götürün örneğin her sabah VoA dan günün haberlerini seviyenizi seçerek okuyabilir Wakieden 20 dk alt sınırlı telefon görüşmeleri yapabilir Speak English with Vanessa adlı youtube kanalı ile evinizi tanıyabilir ve elinizde bulunan konuşma kılavuzu sayesinde, size mutlaka lazım olacak cümleleri öğrenebilirsiniz. Sebatla Çalışın:) Kolaylıklar Dilerim…

Yorum Yap