Haftanın Önerileri

7. Haftanın Önerileri

İyi bayramlar:)
Her bayram olduğu gibi bu bayram da başımıza gelecek şeyler, başa saran bir kaset gibi, gözlerimizin önünden geçerken, hayatın; tekrarı en güzel olaylarından birinin de bayramlar olduğunu anlayacağız. Peki her tekrarda acı çeken insanlar…
Bu bayram da huzurevlerinde ziyaretçi bekleyecek ve gelmeyen ziyaretçisini, belki de yıllar önce büyütüp beslediği evladını, göremeyecek, tontiş suratlarına alıştığımız büyüklerimiz, somurtkan suratlarıyla yollar bekleyecek. Kendisi için alışveriş yapmayı bile bir lüks gören çocuklarımız, bir bayramı daha belki de ayakkabısız, kıyafetsiz geçirecek. Ailesine bayramda kavuşamayan annelerin can ciğerleri, başka bir anneyi bir aileyi korurken evinden ayrı kalacak. Ama ne demişler.
” Diken gülün habercisidir. Güllerin arasında diken var diye üzülebilirsin, dikenlerin içinde gül var diye sevinebilirsin.” Mutlu zihinlerimiz, lütfen güzel sosyal medya paylaşımlarımız sonrası böyle insanları da düşünsün. Neden huzurevinde bekleyen bir annenin evladı biz olmayalım. Neden güzel gözlü bir çocuğun ayakkabıya ulaşan yolu olmayalım. Nöbet bekleyen bir güvenliğimize neden oturduğumuz yerden bir dua göndermeyelim. Şimdiden hayatını güzel etkilediğiniz her insan için teşekkürlerimi sunuyorum.
Ağızdan çıkan kulaktan döner, kalpten çıkan kalbe gider. Nice güzel kalplere ışık olabilmek dileğiyle.

HAFTANIN ÖNERİLERİ

Haftanın Haberi

Ağaç Titreşimlerinden Enerji Üreten Türk Lise Öğrencisi, Google’dan Ödül Aldı

Haftanın Kitabı

Sunay Akın-Geyikli Park

Haftanın Şarkısı

İncesaz-Bir Çapkına Yangınım

Haftanın Youtube Videosu

Video Eğitim- SENDEN SONRA

Haftanın TED Videosu

David Christian-Muhteşem Tarih

Haftanın Biyografisi

Eyüp Camii’nde Kendisine Mevlit Okutulan First Lady: Eva Peron

Haftanın Filmi

Wonder(Mucize)-Stephen Chbosky

Yorum Yap