Haftanın Önerileri

4.Haftanın Önerileri

Geldik 4.haftaya. Ülkemiz çeşitlilik olarak, olaylardan eksik olmayadursun yurt içi ve yurt dışında yine gündemin yoğun olduğu bir haftayı geride bıraktık. Bu haftanın gündem konusu yine S400 ve F-35’lerdi üstelik bunlara SU-35 ve Devlet Bahçeli’nin bahsettiği, Amerika bize F-35 vermiyorsa kendimiz üretiriz dediği füzeler eklendi.
Geldik yurtdışına. Sevgili arkadaşlarım İran ve ABD rahat durmuyor. Körfez yine ısındı. Bir taraftan İran İngiliz donanmasına ait bir tankere el koyarken bir taraftan ABD gerilimi tırmandırıyor. Biz bunlara odaklanırken Suudi Arabistan da hiç beklenmeyen bir şekilde 3 aydır elinde bulundurduğu İran donanmasına ait tankeri teslim ediyor. Anlaşılan Körfez sıcak kalmaya devam edecek.
Bu haftaya genel olarak eğitim ve spor haftasıydı diyebiliriz. Spor’da 21 Temmuz’da kazandığımız 4*400 bayrak yarışı görülmeye değerdi. İlyas Çanakçı’dan eşsiz bir performans izledik zira.
Güney Kore’de ise Adam Peaty şovu devam etti. Milli yüzücü kurbağalama yarı stilde 57 saniyenin altına inen tarihteki ilk insan oldu. Eğitim’de tam bir sonuç haftasıydı diyebiliriz. Önce YKS sonuçları daha sonrasında LGS sonuçları açıklandı. Sonuçlarla dolu bu haftanın sonuna geldiğimizde bize iyi gelecek birkaç şey biriktirmiş olduk. Ve işte onlar..

HAFTANIN ÖNERİLERİ

Haftanın Kitabı

Bir İdam Mahkumunun Son Günü: Victor Hugo

Haftanın Şarkısı

Murat Boztepe: İçimdeki Melek

Haftanın Youtube Videosu

İstanbul’un Fethi- Olmaz Öyle Saçma Tarih! Bölüm 6

Haftanın TED Videosu

Deneyim-Oytun Erbaş-Tedx Alsancak

Haftanın Biyografisi

Mistik Bir Keşiş-Grigori Rasputin 

Rasputin için yazılan şarkıya da buradan ulaşabilirsiniz.

Haftanın Filmi

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk- Chiwetel Ejiofor

Yorum Yap